USB-2405 – moduł pomiarowy USB z 4 wejściami analogowymi
24-bit 128 kS/sek

USB-2405 – moduł pomiarowy USB z 4 wejściami analogowymi <br>24-bit 128 kS/sek

Moduł pomiarowy USB z czterema wejściami analogowymi 24-bitowymi do 128 kS/sek

USB-2405 idealny do pomiaru wibracji

Firma ADLINK Technology Inc. wprowadziła do oferty nowy moduł pomiarowy USB akwizycji danych USB-2405. Posiada on cztery wejścia analogowe 24-bitowe z równoczesnym próbkowaniem i pozwala na uzyskanie szybkości próbkowania 1 ~ 128 kS/sek dla każdego z kanałów. Każde z wejść można programowo ustawić na sprzężenie AC lub DC, a także włączyć mu precyzyjny prąd wzbudzenia 2mA do pomiaru zintegrowanych czujników piezoelektrycznych (IEPE), takich jak akcelerometry czy mikrofony. Zakres napięć wejściowych wynosi ±10 V.

Wejścia posiadają także wbudowany filtr typu antyaliasing, tłumiący niepożądane sygnały i szumy. 24-bitowy przetwornik ADC typu sigma-delta zapewnia dużą precyzję i wydajność pomiarów przy bardzo małym dryfcie temperaturowym. Dzięki temu uzyskiwane wyniki pomiarów doskonale nadają się do analizy wibracji i dźwięków o dużym zakresie dynamiki.

Moduł pomiarowy USB-2405 obsługuje cyfrowe i analogowe źródła sygnałów wyzwalających oraz elastyczne tryby wyzwalania. Pozwala to na wydajną akwizycję danych bez konieczności późniejszej obróbki. Wbudowany bufor FIFO umożliwia zapamiętanie do 2 k próbek dla każdego kanału. Ten moduł pomiarowy USB posiada też dwa wejścia-wyjścia cyfrowe kompatybilne z logiką 3,3V/TTL. Można je programowo ustawić w jednym z trybów:

  • – statyczne cyfrowe wejście-wyjście;
  • – wyjście impulsów o maksymalnej częstotliwości 4 MHz;
  • – licznik częstotliwości/zdarzeń do 4 MHz;
  • – wejście cyfrowego sygnału wyzwalania;
  • – wejście zegara synchronizującego próbkowanie

Moduł pomiarowy USB-2405 jest zasilany z interfejsu USB, z którego pobiera 400 mA. Umieszczony jest w obudowie o wymiarach 115 x 150 x 40 mm i może pracować w zakresie temperatur 0 ~ +55°C.

Moduł pomiarowy Adlink USB-2405

USB-2405

Moduł pomiarowy Adlink USB-2405

USB-2405

Moduł pomiarowy Adlink USB-2405

USB-2405

Firma Adlink dołącza do tego modułu pomiarowego USB oprogramowanie U-Test, które pozwala na jego konfigurację i przeprowadzenie testowej akwizycji danych bez konieczności programowania. Intuicyjny interfejs umożliwia monitorowanie i zapis danych oraz generowanie przebiegów. Zgromadzone dane można wyeksportować i analizować off-line w programie Microsoft Excel.

Oprócz tego w zestawie znajduje się pamięć USB Flash (Pendrive) z instalacyjną wersją aplikacji Visual Signal DAQ Express firmy AnCAD, zajmującej się analizą drgań. Oprogramowanie to jest bezpłatne – w celu jego aktywacji wymagana jest tylko internetowa rejestracja. Umożliwia ono łatwą konfigurację modułu USB-2405 do przeprowadzenia akwizycji danych oraz wykonanie ich analizy w ciągu kilku sekund. Dzięki wizualizacji bloków funkcjonalnych pozwala ono na szybką konstrukcję wymaganego bloku analizy i pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych wielozadaniowych analiz bez pisania oprogramowania. W bibliotece dostępne są między innymi bloki filtrów, matematyczne, przekształceń, konwersji i analizy czasowo-częstotliwościowej. Możliwe jest wyświetlanie danych w poszczególnych kanałach, widok czasowo-częstotliwościowy lub typu X-Y.

USB-2405 schemat rozwiązania pomiarowego

Guru Control Systems jest autoryzowanym dystrybutorem produktów firmy ADLINK Technology w Polsce.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w internetowym systemie informacyjno-sprzedażowym www.kamlab.pl.